Co je Breussova masáž a jaké má základy?

Breussova masáž je nazvána po rakouském lékaři Dieteru Breussovi, který tuto techniku vytvořil. Je založena na představě, že fyzické a emoční napětí se ukládá hluboko v tkáních kolem páteře a že jemné a cílené tlaky mohou tato napětí uvolnit. Masáž se zaměřuje především na oblast mezi obratli, kde je podle Breusse možné dosáhnout regenerace nervových drážek a meziobratlových plotének.

Při masáži se používá speciální olej z kostivalu, který má vynikající regenerační a protizánětlivé vlastnosti. Terapeut provádí velmi jemné a pomalé pohyby, které jsou sice nenápadné, ale mají hluboký relaxační a terapeutický účinek. Proto je Breussova masáž často doporučována osobám trpícím chronickými bolestmi zad, únavou a stresem.

Přínosy Breussovy masáže pro vaše zdraví

Nejvýznamnější přínosy masáže se týkají psychosomatického uvolnění a zlepšení fyzického zdraví. Pomáhá zlepšit flexibilitu páteře, snižuje bolesti zad, zlepšuje držení těla a stimuluje regeneraci tkání. Navíc může masáž poskytnout hlubokou relaxaci a odplavení stresu, což vede k obnovení energetické rovnováhy v těle.

Uživatelé masáže často hovoří o zlepšení spánkového režimu a celkově lepší kvalitě života. Pokud jste někdo, kdo trpí trvalým stresem nebo zdravotními problémy souvisejícími se stresovým životním stylem, Breussova masáž by mohla představovat účinný způsob, jak tyto problémy zmírnit.

Jak Breussovu masáž začlenit do vašeho života

Začlenění Breussovy masáže do vašeho wellness plánu může být jednodušší, než si myslíte. Především je důležité najít kvalifikovaného terapeuta, který je vyškolen ve specifických technikách této masáže. Masáže by měly být prováděny pravidelně, ideálně každých pár týdnů, aby mohly plně působit na vaše tělesné a psychické potřeby.

Je také důležité, aby se masáže konaly v uvolněném prostředí, kde můžete plně relaxovat a oprostit se od každodenního stresu. Mnoho lidí zjistilo, že pravidelné masáže zlepšují jejich schopnost vyrovnat se se stresem a zvyšují jejich celkovou životní pohodu.

Tipy pro maximální užitek z Breussovy masáže

Aby bylo dosaženo nejlepších možných výsledků, měli byste se před masáží vyvarovat těžkého jídla a alkoholu. Doporučuje se také, aby se den před masáží a den po ní pilo hodně vody, aby se tělo mohlo snadněji zbavit uvolněných toxinů.

Důležité je také, abyste před masáží terapeutovi sdělili veškeré zdravotní komplikace, alergie nebo obavy, které by mohly ovlivnit průběh masáže. Vstup do masáže s otevřenou myslí a připraveností na relaxaci může výrazně zvýšit její terapeutický efekt.