Očistění lymfatického systému

Je možné, že jste se nikdy nezamýšleli nad svým lymfatickým systémem, když jste přemýšleli o svém zdraví. Ale já jsem něco vykoumal a víte co? Je to zapomenutý hrdina našeho těla! Lymfatický systém je totiž klíčový pro náš celkový zdravotní stav. Kdo by to byl řekl, že taková naprosto bezvýznamně vypadající tekutina v těle hraje tak zásadní roli, že je zodpovědná za to, jak se cítíme.

Máte pocit, že energie opouští vaše tělo tak rychle jako moje Biscuit za tenisovým míčkem, když ho vyklopím ze zahrady? Já tedy jo. Proto jsem to zkoumal a našel jsem na internetu toto. Lymfatické masáže. Prý je to úžasný způsob, jak svému tělu pomoci se zbavit toxinů a jak zlepšit svůj celkový zdravotní stav.

Ok, tak teď už tu máme důvod číslo 1 pro to, proč to vyzkoušet. Výdej energie vašeho těla by měl být jako atomová elektrárna, ne jako vybíjená baterka. Ale pojďme se podívat na ostatní důvody, proč si udělat lymfatickou masáž.

Podpora imunitního systému

Dalším skvělým důvodem proč si nechat udělat lymfatickou masáž je faktem, že tento typ masáže může podpořit imunitní systém těla. Kdo by nechtěl mít obranyschopnost typu Supermana, pokaždé když se blíží nachlazení nebo chřipková sezona? Toužíte po návratu k plné síle po nemoci? Lymfatickou masáží se můžete dostat rychleji zpět do normálu. V průběhu masáže dojde k stimulaci lymfatického systému, který pomáhá tělu odstraňovat bakterie a viry.

Zlepšení pleti

Podobně jako moje Biscuit se snaží udržovat svou srst co nejčistší, tak i my bychom měli chtít, aby naše kůže vypadala co nejlépe. A víte, co je na tom nádivu? Lymfatické masáže mohou pomoci ke zlepšení stavu pleti. Mohou pomoci redukovat akné, ekzémy nebo jiné kožní problémy. Jak se mi líbí představa, že bych mohl mít pokožku svěží a zářicí!

Toto je nepochybně jeden z nejlepších důvodů, proč vyzkoušet lymfatickou masáž! Díky ní se mohou vzniknuvší otoky a nafouknutí v těle zredukovat. A představte si, že byste mohli mít tak jemnou a hebkou pleť, jako když Biscuit vyjde z koupelny po koupeli. To by byla paráda!

Odstranění toxinů

Jeden z nejdůležitějších úkolů lymfatického systému je odstranění toxinů a odpadu z těla. Při lymfatické masáži masér stimuluje lymfatický systém, což pomáhá tělu odstraňovat toxiny efektivnějším způsobem. Takže je to vlastně jako mít vlastní tým úklidových služeb v těle! Fantastické, že?

Podpora trávení

A víte, co je vážně skvělé? Lymfatické masáže mohou podporovat trávení. Ne tak, že byste po ní měli zažívat hladové šílenství, ale pokud se potýkáte s nafouknutím nebo zažívacími problémy, lymfatická masáž by mohla být právě tím, co potřebujete.

Začínám si připadat jako infomercial. Ale vážně, právě když si myslíte, že už to nemůže být lepší, ono se to stane ještě lepší! Tak jako když se Biscuit uhání za míčkem a pak ho najde a ten šťastný pohled na tváři.

Úleva od bolesti

Lymfatický systém má také úlohu v kontrole bolesti a zánětu. Pokud tedy trpíte chronickými bolestmi, jako je fibromyalgie nebo migréna, mohla by pro vás být lymfatická masáž opravdovým požehnáním. Stejně jako kdyby vám někdo přinesl čerstvou kávu do postele v neděli ráno. No není to příjemná představa?

Je fakt, že si tady maluji krásný obraz, kde všechno funguje a vypadá lépe. Jako by moje tělo bylo auto a po lymfatické masáži bych se cítil jako nové Porsche. Ať už je to jakkoli, jsem připravený to vyzkoušet a třeba se mi to podaří.

Redukce stresu a napětí

Dlouhodobý stres a napětí je pro nás všechny náročné. A jak se to projevuje? Tím, že nám padá naši energie na prd a cítíme se unaveni. Takže dalším skvělým důvodem, proč vyzkoušet lymfatickou masáž je, že může snižovat stres a napětí.

Ale nakonec, někdy je dobré si prostě dopřát něco příjemného. Nějakou tu chvilku pro sebe. Pozitivní zkušenost, která nám udělá radost a pomůže nám cítit se lépe. Ať už to je procházka se psem, výlet do přírody, nebo lymfatická masáž!

Masáž lymfatického systému pro zdravější já

Co můžeme z toho všeho vyvodit? Že lymfatická masáž je naprosto výjimečná a měli bychom jí dát šanci! Může nám pomoci zlepšit pokožku, zvládnout stres, podpořit imunitní systém, zlepšit trávení a mnoho dalšího. To je něco, co mě vyloženě láká, a jsem rád, že jsem se o tom dozvěděl.

V každém případě, jako vždy, je dobré se před tímto nebo jakýmkoli jiným typem léčení nebo procedury poradit s odborníkem. Protože jak už to tak bývá, co funguje pro jednoho, nemusí fungovat pro druhého.

Věřím, že se hodně lidí rozhodne vyzkoušet lymfatickou masáž po přečtení tohoto článku. Nezapomeňte mi pak napsat, jak vám to prospělo!