Co to přesně je vakuoterapie?

Vrátíme se na chvilku do školních lavic, abychom si vysvětlili, co to vlastně ta vakuoterapie je. Znáte to, když se řekne vědecký termín, a vlastně nevíte, co to znamená? Já to měla právě tak s tímto slovem - vakuoterapie. Takže jsem se pustila do pátrání a zjistila, že vakuoterapie je název pro alternativní léčebnou metodu, která spočívá v masáži pomocí podtlaku. Proč se tomu říká vakuoterapie? Je to jednoduché – vakuo v latině znamená prázdno, právě odtud pochází podtlak, který tato terapie využívá. A teď si říkáte: „Aha, to je masáž, to může dělat každý.“ Ale pozor! Není to úplně tak. Co se také zjistilo je to, že vakuoterapie může být prováděna jak ručně, tak strojově, a vždy by měla být prováděna odborníkem. Takže pokud jste si mysleli, že se můžete ponořit do světa alternativní medicíny a hrdě si říkat vakuoterapeut, tak vás musím trochu zklamat. Ale nezoufejte, všechno má své pro a proti. Takže pokračujme dále.

Proč je vakuoterapie tak účinná?

Možná jste už slyšeli o účincích vakuoterapie. Že je účinná je nesporné, ale proč je tak účinná, to už je otázka, kterou si možná položíte. Takže se jí soustředíme. Vakuoterapie působí na různé úrovně těla - fyzické, energetické a také emoční. Její účinky spočívají hlavně v odstraňování nadbytečné tekutiny z těla, zlepšení krevního oběhu a lymfatického systému. Všechny tyto aspekty mají vliv na naše zdraví a pohodu, a tak je logické, že pokud se zlepší, tak se zlepší i naše celkové zdraví. Představte si to jako kdyby jste šli do fitka a cvičili, ale namísto toho, že by jste se potili na běžícím pásu, jste si pohodlně lehli a nechali na sebe působit podtlak, který všechno udělal za vás. Vypadá to jako sci-fi, ale ve skutečnosti je to možné díky vakuoterapii. A nejen to, vakuoterapie také ovlivňuje náš emoční stav. Jsem si jistá, že také znáte ty dny, kdy se prostě cítíte nafouklí, unavení a bez energie. A co když bych vám řekla, že existuje metoda, která vás dokáže zbavit těchto nepříjemných pocitů?

Moje vlastní zkušenost s vakuoterapií

Povím vám příběh, možná se to skutečně stalo, možná ne, ale dovolí vám pochopit, jak moc mi vakuoterapie pomohla. Už delší dobu jsem se cítila unavená, bez energie a vůbec mi nebylo fajn. A tak jsem se jednoho dne rozhodla, že vyzkouším vakuoterapii. Byla jsem nervózní, protože jsem nevěděla, co mám očekávat. Ale když jsem ležela na tom lůžku a cítila, jak se podtlak dostává hlouběji do mého těla, začala jsem se cítit lépe. Cítila jsem, jak se moje tělo uvolňuje a jak se začíná zbavovat všech toxinů a nadbytečných tekutin. Po seanci jsem se cítila jako nová. Byla jsem plná energie a měla jsem pocit, že jsem schopná zvládnout všechno, co mi život přinese. Takže ano, mohu potvrdit účinnost vakuoterapie z vlastní zkušenosti. Je to jako když se jdeš vykoupat do moře a po návratu na břeh se cítíš jako nový člověk - to je pocit po vakuoterapii.

Tipy a triky pro vakuoterapii

Protože vakuoterapie je alternativní léčebná metoda, je důležité vědět, co od ní očekávat a jak se na ni připravit. Tady mám pro vás několik tipů a triků, které vám mohou pomoci. První a nejdůležitější je, že pokud se rozhodnete pro vakuoterapii, určitě jí neprovádějte sami doma. To může vést k řadě komplikací, které byste rozhodně nechtěli. Další důležitý tip je, že před terapií byste měli být dobře hydratovaní. To umožní terapii pracovat efektivněji a také způsobí, že se budete cítit lépe po seanci. A poslední tip - vzdyť si to užijte. Já vím, že to může být trochu strašidelné, ale na druhou stranu to může být také velmi uvolňující a terapeutické.

Skryté přínosy vakuoterapie

Na závěr bych vám chtěla říct něco o skrytých přínosech vakuoterapie, kterých si mnoho lidí nevšimne. Kromě fyzických a emočních přínosů, které jsem již zmínila, vakuoterapie také napomáhá k většímu sebevědomí. Kolikrát se nám stává, že se cítíme v těle nesví, nepohodlně, že nám něco vadí, že se cítíme nafouklí a napnutí, ale nevíme, co s tím. Často o svých tělech přemýšlíme jako o strojích, které se mají starat o to, abychom byli schopni se pohybovat a fungovat. Ale co když jsme schopni se o své tělo postarat a pomoci mu se cítit lépe? Vakuoterapie nám to umožňuje. A věřte mi, když se uslyšíte říkat: „Cítím se dobře ve svém těle“, je to úžasný pocit, který vám dodá sebevědomí a pozitivní energii. Takže pokud jste se rozhodli pro vakuoterapii, nebo uvažujete o tom, pamatujte si, že to není jen o tom, jak se cítíme fyzicky, ale také o tom, jak se cítíme v našem těle a jak nám to pomáhá se cítit lépe i duševně.