Výběr doporučené techniky pro úlevu od bolesti

Chápu, že zdravotní masáž nemusí být první věc, která vás napadne při řešení bolestí nebo stresu. Ale já jsem tady, abych vám sdělil, že by to asi mělo být. Nevěříte mi? Dobře, počkejte, až slyšíte všechna fakta. Začnu tím, že se podíváme na odlišné techniky masáže, které mohou pomoci zbavit se vašich trápení.

S naší milovanou klasickou švédskou masáží nemůžete udělat chybu. Tato masáž je skvělá pro uvolnění stresu a napětí a nehledě na to, že je uklidňující - prostě výhodou číslo jedna. Také byste měli zkusit hlubokou masáž tkáně, která je skvělá pro úlevu od chronické bolesti. Ale nemyslete si, že to jsou jediné možnosti. Zkuste reflexologii, která stimuluje různé body na vaší kůži pro celkové zlepšení zdraví. A co takhle šíacu? Nikdy jste neslyšeli o šíacu? No, pokud jste trpěli nespavostí nebo máte problémy s trávením, měli byste to určitě vyzkoušet.

Promlčené tajemství pro udržení vysoké energie a soustředěnosti

Podle mnoha odborníků má zdravotní masáž ohromující výhody pro náš mozek. Jak je to možné? podívejte na výhodu číslo dva. Zdravotní masáže, jako je reflexologie či akupresura, mohou uvolnit napětí a stres v našem těle, který způsobuje únavu a snižuje soustředěnosti. Když se tělo zbaví tohoto stresu, náš mysl je schopna pracovat efektivněji. Skutečně, zdravotní masáž může zlepšit vaši paměť, koncentraci a dokonce i tvůrčí myšlení!

Všimněte si, když se cítíte vyčerpaní, je těžší se soustředit nebo se rozhodovat. Ale když se cítíte odpočatí a uvolnění, vaše mysl funguje na plné obrátky. Cítíte se energičtí, soustředěnější a schopní zvládnout cokoli. To je to, co zdravotní masáž může udělat pro váš mozek. Těžko uvěřitelné, že? Ale věřte mi, je to pravda. Pravidelná masáž může být tím, co potřebujete pro dosažení větší energie a lepší soustředěnosti.

Masáže, které podporují vaše tělesné funkce

Pokračuji v seznamu výhod masáže a výhoda číslo tři je naprosto úžasná. Zdravotní masáže mohou podpořit funkci vašich orgánů. Ano, slyšíte dobře. Reflexologie, například, zaměřuje se na určité body na těle, které odpovídají různým orgánům. Stisknutím těchto bodů se může ulevit od bolesti nebo napětí v těchto orgánech.

Je dokonce prokázáno, že masáže mohou pomoci zlepšit funkci trávicího systému, pomáhají regulovat krevní tlak a mohou dokonce pomoci posílit imunitní systém. A pokud jste sportovec nebo fyzicky aktivní, může masáž pomoci zlepšit výkon vašich svalů a urychlit regeneraci po silném tréninku. Je to dechberoucí, ne? To jsou věci, které zdravotní masáž dokáže.

Uvolnění emocí: Ochota nechat jít

Co kdybych vám řekl, že masáž vám může pomoci uvolnit emoce? To je výhoda číslo čtyři. Stejně jako naše těla uchovávají fyzické napětí, tak naše emoce mohou vytvořit energetické napětí v našem těle. Tento typ napětí může vést k bolesti, únavě a dokonce i některým nemocem. Masáže, jako je například šíacu nebo tajská masáž, se zaměřují na uvolnění těchto energetických bloků a pomáhají nám uvolnit emoce, které se držíme.

Důležité je vědět, že uvolnění emocí prostřednictvím masáže může vést k pocitu úlevy, míru a dokonce i radosti. Pokud jste někdy vyšli z masáže a cítili se opravdu dobře, to je pravděpodobně proto, že jste uvolnili nějaké z těchto emocionálních bloků. Je to skvělý způsob, jak se postarat o své emoční zdraví a vytvořit prostor pro pozitivní emoce.

Pro tebe: proč zkusit masáž právě teď?

Je čas shrnout. Protože ti, kdo mě znají, vědí, že miluji zdravotní masáže a věřím ve všechny jejich benefits. K této lásce přispěla jedna konkrétní zkušenost v mém životě. Jsem nadšený běžec a jednou se mi stalo, že jsem si přetrhl achillovu šlachu. Rehabilitace byla dlouhá a vyčerpávající. Ale měl jsem štěstí, že jsem měl k dispozici zdravotní masáže. Díky nim jsem se dostal zpět na trať rychleji než očekával. Řeknu vám, nebylo to jen o fyzické úlevě od bolesti. Byla to také duševní úleva, pocit, že se aktivně podílím na své rekonvalescenci.

Masáže mě učily mnohému. Pravidelným klientem masáže jsem se stal téměř ze dne na den. Odvykl jsem si před masáží pít kávu a kolikrát i zmeškal jsem nějaký ten film v televizi, protože jsem byl po masáži tak uvolněný, že jsem usnul. Vím, že masáže nejsou všelék, ale podpořily mě v mých dobrých i špatných dnech, když jsem si potřeboval ulevit od bolesti, stresu nebo jen potřeboval trochu relaxace.

Je tedy jasné, proč jsem tak velkým fanouškem zdravotní masáže. Je to pro její schopnost ulevit od bolesti, poskytnout relaxaci, podpořit náš mozek, zlepšit funkcí našich orgánů, a dokonce nám pomoci uvolnit emoce. Může se zdát, že je to příliš dobré, aby to byla pravda, ale víte co? Je. A myslím, že by jste to měli také vyzkoušet. Skutečně, co máte ztratit? Naopak, máte tolik co získat. Takže - do toho!