Potřebujete Rehabilitační Masáž: Zde je Průvodce, Jak na to Doma

No, co bychom dělali bez našich těl, že ano? Jsou jako poslušné koníčky, které nás nezištně nesou z místa na místo a starají se o nás, když jsme nemocní. Ale pokud je pravda, že nám naše těla slouží jako poslušní koníčci, pak by mělo být spravedlivé, abychom jim také zajistili nějakou tu péči a pomazlení. A právě z tohoto důvodu je rehabilitační masáž ideální volbou.

Zdá se, že Jakub mi nedávno řekl: „Radko, mám pocit, že rehabilitační masáž by mi také prospěla.“ Občas mám pocit, že mezi námi ženami jsou to právě naši chlapi, kteří potřebují více péče. A Jakubovi ten pocit neberu! Proto jsem pro něj začala hledat způsoby, jak mu pomoct s rehabilitační masáží doma.

Výběr Vhodného Prostředí

První a základní věcí, kterou byste měli udělat před vlastní masáží, je příprava prostředí. Musí to být prostor, kde se cítíte pohodlně a relaxovaně. Musíte se cítit uvolněně a v klidu, ať už je to ložnice, obývací pokoj nebo dokonce i veranda, pokud máte štěstí, že ji máte. Naproti tomu byste se měli vyvarovat míst s rušnými hluky nebo zvuky, které by mohly rušit vaši relaxaci.

A jak víte, výběr vhodného místa pro tuto praktiku je velmi důležitý. Já například potřebovala najít místo, které by bylo pro Jakuba pohodlné. Nezáleží ani tak na tom, jak velké je toto místo, ale spíše na tom, zda je pohodlné a relaxační. Nakonec jsme se rozhodli pro náš obývací pokoj. Je to místo, kde Jakub může být sám se sebou a já mu mohu poskytnout tu nejlepší péči.

Nakupování Potřebných Pomůcek

Druhou věcí, kterou byste měli udělat, je shromáždění potřebných pomůcek. Tak, jak to začíná být zřejmé, nedá se vykonat dobrá rehabilitační masáž bez správných nástrojů. Jako první věc budete potřebovat kvalitní masážní olej. Zvolte třeba levandulový nebo kokosový olej, které jsou obecně považovány za dobré volby pro většinu lidí.

Jakýkoli olej, který zvolíte, by měl mít hladivý, klidný a relaxační efekt. Nezapomeňte také na masážní kameny a masážní válec, pokud je máte. Nelze ani zapomínat na ručník, který může posloužit jako nástroj pro tlumení některých partií těla, a jednoduše na zachování pohodlí a hygieny. Vlastně si myslím, že by to mělo být vařené jako báseň: Jako první přijde olej, pak kameny, válec a nakonec ručník!

Určování Typu Rehabilitační Masáže

Teď, když máte všechny potřebné pomůcky, je čas určit, jaký typ masáže chcete provést. Existuje mnoho různých typů masáží, z nichž každý má své vlastní specifické výhody. Máte na výběr od hlubokých tkáňových masáží až po švédské masáže nebo reflexologii. Kteroukoli si vyberete, měla by vyhovovat vašemu stavu a potřebám.

Když Jakub chtěl masáž, nejdříve jsem musela určit, jaký typ masáže potřebuje. Přiznám se, že to pro mě nebylo snadné, protože Jakub má tendenci být dost specifický v tom, co chce. Ale po nějakém čase a několika rozhovorech, jsem konečně přišla na to, že Jakubovo tělo potřebovalo hlubokou tkáňovou masáž.

Začátek Masáže: Jak Správně Aplikovat Techniku

Když jste si určili typ masáže, je čas, jak správně aplikovat techniku. Každý typ masáže se trochu liší v tom, jak se provádí. Bez ohledu na typ, který jste si vybrali, je dobré si pamatovat, že kvalita masáže je dána tím, jakou tlak a rychlostí ji provádíte.

Jak to Jakub popsal: "Radko, víš, je to jako tanec. Jestliže do něj položíš duši, stane se něčím mnohem krásnějším. Je to přesně takový pocit, jaký mám, když mi děláš masáž." Takže jak vidíte, tempo a tlak, který při masáži použijete, jsou důležité pro dosažení efektu.

Ukončení Masáže: Klid a Relaxace

Není nic horšího, než když jste v průběhu masáže úplně ponořeni do relaxace, a potom vás něco rušivého vytrhne a vrátí zpět do reality. Proto je důležité, jak masáž ukončíte. To znamená, že byste měli nechat tělo klidně odpočívat a dovolit mu, aby absorbovalo všechny blahodárné účinky masáže.

Poslechněte si tělo, nechte ho odpočívat a oddechovat. Dejte mu čas na regeneraci. Já mám vždycky tendenci přikrýt Jakuba teplým ručníkem a nechat ho v klidu odpočívat na gauči. To je pro mě jako malá odměna za všechnu tu lásku, kterou jsem mu před chvílí poskytla.

Péče po Masáži: Hydratace a Relaxace

Poslední, ale neméně důležitý krok po rehabilitační masáži je péče o tělo. To znamená dostatečná hydratace a další relaxace. Po masáži by mělo být tělo vyživeno a dostatečně zavodněno. Stejně tak je důležité si dopřát další relaxaci, aby tělo mohlo regenerovat.

Po masáži obvykle podávám Jakubovi sklenici vody a doporučuji mu, aby zůstal v klidu a relaxoval. Koneckonců, tělo po masáži potřebuje čas na regeneraci a vstřebání všech účinků masáže. Takže, pokud jde o přípravu na rehabilitační masáž doma, to je všechno, co potřebujete vědět!

Doufám, že tato informace vám pomůže při přípravě na rehabilitační masáž doma. Pamatujte, že se jedná o proces, který si žádá trpělivost a péči, a hlavně o to, dát vše, co máte, do této procedury. Jsem si jistá, že po splnění všech těchto kroků budete moci svému tělu poskytnout péči, kterou si zaslouží.

Držím vám palce a nezapomeňte se pořádně uvolnit!