Co je tantrická masáž?

Objevme spolu tajemství tantrické masáže. Tantrická masáž je unikátní zážitek. To není jen klasická masáž, jak by se mohlo zdát na první pohled. Jde o mnohem více. Jde o propojení duše i těla, o brojení na hranici duchovna a smyslnost. Její kořeny sahají tisíce let zpět do dějin Indie a Tibetu, kde byla používána jako rituál oslavující život a tělo. Jde o kompletní prožitek, který ovlivňuje nejen tělo, ale i naši mysl. Jakoby byl mostem mezi tělem a duší, spojujícím fyzický pocit s meditativním stavem.

A víte, co je na tantrické masáži to nejúžasnější? Je to skutečnost, že je to aktivita, kterou můžete dělat sami nebo ve dvojici. Ať už si masáž najdete u profesionálního maséra nebo se o ni rozhodnete s partnerem, můžete jí dosáhnout úrovně hlubokého a nádherného propojení. Jakub a já jsme se například pokusili o tantrickou masáž doma a byl to neuvěřitelný zážitek, který nám pomohl ještě více se sblížit a prohloubit naše pouto.

Tantrická masáž a její přínosy pro zdraví

Nad rámec sbližování a hluboké relaxace, tantrická masáž má i řadu léčivých benefitů. Představte si například toto. Jaký je váš typický den? Pravděpodobně ho trávíte ve zrychleném tempu, plné stresu a napětí. A pak přijde večer, kdy se konečně snažíte relaxovat, ale ve skutečnosti jen ležíte v posteli s bolavým krkem a zády, a nevíte, jak se zbavit toho napětí. To jsou okamžiky, kdy by se tantrická masáž mohla hodit. Uvolňuje napětí v těle, pomáhá s bolestmi hlavy, zlepšuje krevní oběh a stimuluje lymfatický systém. Dokonce se říká, že může pomoci i při problémech se sexuální energií, jako je například nedostatek libida nebo předčasná ejakulace.

Nemluvě o propojení mysli a těla, které se dostává na novou úroveň. Víte, jak nám lidé často říkají, abychom byli "v přítomném okamžiku"? No, při tantrické masáži to skutečně pocítíte. Je to ponor do hlubin svého bytí, kde propojíte svůj dech, tělo a mysl a vy jako celek najdete nový rozměr klidu a pohody.

Krok za krokem: Jak na tantrickou masáž

Nyní, když víme, o čem tantrická masáž je a co pro nás může znamenat, měli bychom se podívat, jak na ni. Tantrická masáž je proces, a abychom dosáhli toho správného propojení a léčivých benefitů, je dobré dodržovat některé základní kroky.

Začněte v prostředí, které je pohodlné a vytváří tu správnou atmosféru. Hodí se třeba svíčky, aromatické oleje a klidná meditační hudba. Poté se postupně zaměřte na každou část těla. Začněte od hlavy a jemně masírujte kůži a svaly, až postupně procházíte celým tělem. Každý dotyk by měl být citlivý a respektující. Věnujte pozornost dechu, který by měl být hluboký a uklidňující.

Rozumíme energii: Prana a Tantrická masáž

Jedním z klíčových aspektů tantrické masáže a jejího účinku na zdraví je pochopení prana. Prana je koncept, který pochází z ájurvédy a jógových tradic a který se těžko překládá do češtiny. Řekla bych, že to můžeme popsat jako životní energii, která proudí naším tělem a je zdrojem našeho zdraví a vitality.

Ve srovnání s jinými masážemi je tantrická masáž unikátní tím, že se snaží tuto energii nejen uvolnit, ale také ji správně kanalizovat. Při masáži se snažíme odblokovat a uvolnit naše energetické kanály, aby prana mohla volně proudit našimi těly. To nám podle tantra může přinést pocit vzrušení, euforie, relaxace a zdraví.

Praktické rady a tipy pro tantrickou masáž

Ještě než se pustíte do své první tantrické masáže, mám pro vás několik rad a tipů. Prvním a nejdůležitějším je být otevření. Otevření pro nové zkušenosti, pro nový způsob přemýšlení o svém těle a zdraví. Otevření i pro svého partnera, pokud se rozhodnete pro masáž ve dvojici.

Dále, nezapomeňte na respekt. Každý dotyk by měl být laskavý a plný úcty k tělu, které masírujete. Tělo je náš chrám a tantrická masáž je jedním z nejkrásnějších způsobů, jak tento chrám oslavit.

Máte doma nějaké skvělé oleje? Využijte je! Aromatické oleje nejen, že pomáhají rukám lépe klouzat po těle, ale také vytváří krásnou atmosféru. Skvělým způsobem je také kombinovat více olejů dohromady a tím vytvořit vlastní směs, která bude odpovídat vám nebo vašemu partnerovi.

Jak tantrická masáž ovlivnila můj život

A nakonec bych vám chtěla povědět, jak tantrická masáž ovlivnila můj život. Jak jsem již zmínila, Tantra masáž nám s Jakubem pomohla hluboce se sblížit. Ale nejen to. Díky tantrické masáži jsem začala lépe vnímat své tělo, své potřeby a své pocity. Učila jsem se respektovat své hranice a byla jsem schopna si užívat přítomný okamžik mnohem více než dříve.

A tady je ještě malý bonus pro vás. Víte, co je další skvělou věcí na tantrické masáži? Je to skvělý způsob, jak si odpočinout a vypnout. Mnoho lidí mi říká, že mají problémy s tím, jak se disconectovat od stresu a starostí dnešního světa. Myslím, že tantrická masáž by pro ně mohla být perfektní řešení! Je to chvíle, kdy se všechno zastaví a my se soustředíme jen na své tělo, své pocity a svůj dech. A co vy na to, uděláte si na sebe čas a zkusíte to také?