Uvod do světa klasické masáže

Znáte ten pocit, když celý den sedíte v práci, jedete domů v práci, pak jste do půlnoci vzhůru a ranní budík je jako lžíce ledové vody rovnou do obličeje? Ano, takového denního režimu se nám všem občas dostane. A tak bych rád začal tím, že každý z těchto malých stresových faktorů zanechává stopu na našem těle. Tyto stopy se mohou postupem času hromadit a působit různé fyzické i psychické potíže. Martina a já jsme se rozhodli, že si dopřejeme pravidelnou masáž a rád bych se s vámi podělil o naše zkušenosti.

Na světě je spousta druhů masáží, od těch nejjednodušších po komplexní terapeutické procedury. Pro dnešek se zaměříme na nejznámější a nejběžnější - klasickou masáž. Velmi často se jedná o švédskou masáž, která se považuje za nejuniverzálnější.

Co je to klasická masáž a jak probíhá?

Pojem "klasická masáž" může znít trochu obecně, ale ve skutečnosti se jedná o velmi specifickou metodu. V podstatě jde o komplexní metodu, která kombinuje různé techniky, včetně hlazení, hnětení, tření, klepání a vibrací. Cílem těchto technik je uvolnit svaly, zlepšit krevní oběh a lymfatický systém a zmírnit napětí a stres.

Na rozdíl od některých dalších druhů masáží, jako je třeba reflexní terapie, se při klasické masáži masíruje celé tělo - od hlavy až k patě. Masér může použít i speciální masážní oleje, které pomáhají uklidnit mysl a tělo. A já vám řeknu, díky Martě jsem nakonec skončil jako velký fanoušek levandule.

Přínosy klasické masáže pro naše zdraví

Mnoho lidí vnímá masáže jako luxusní výdaj, něco, co si dopřejeme při speciálních příležitostech nebo když potřebujeme "odpočít". Ale věděli jste, že pravidelná masáž může mít dlouhodobé přínosy pro vaše zdraví? Jsou studie, které ukazují, že masáž může napomoci snížení krevního tlaku, zlepšit spánek, snížit úzkost a dokonce zvýšit imunitu. Není divu, že Marta a já jsme se rozhodli udělat z masáží naši pravidelnou rutinu!

Například jedna studie z University of Miami School of Medicine zjistila, že masáže mohou snížit hladinu kortizolu - hormonu stresu - až o 50 %. Navíc masáže zvyšují produkci endorfinů, které jsou v našem těle přirozeně vytvářené "léky na štěstí". Proto se po masáži cítíme tak dobře a uvolněně!

Zdroje kvalitních masáží a jak si vybrat

V dnešní době existuje nespočet masérů, wellness center, lázní a dalších zařízení, které nabízejí masáže. Než si ale vyberete, na co budete utrácet své těžce vydělané peníze, je důležité udělat si trochu domácí úkol a zjistit, co od masáže opravdu chcete.

Marta a já jsme na naší cestě začali studovat recenze, zkušenosti a certifikáty potenciálních masérů. Chtěli jsme najít někoho, kdo se specializuji na švédskou masáž, protože jsme chtěli být jisti, že dostaneme to, co hledáme. Přestože nás to stálo několik večerů, nakonec jsme našli perfektní wellness centrum s vynikajícími referencemi!

Můj osobní závěr a doporučení

Když jsem poprvé začal chodit na masáže, nebyl jsem si úplně jistý, co mám očekávat. Prý to pomáhá proti stresu, jako by to bylo něco magického, co vyčistí vaši mysl a tělo. Ale jakmile jsem to zkusil poprvé, byl jsem naprosto přesvědčen. Jsem nyní velkým zastáncem pravidelných masáží a doporučil bych je každému.

Ve skutečnosti mohu říci, že díky pravidelným masážím se moje životní kvalita výrazně zlepšila. Dnes se cítím uvolněnější, mám méně stresu, lépe spím a celkově jsem spokojenější. A to nejlepší? Marta také zaznamenala podobná zlepšení, takže si teď můžeme oba užívat svých každodenních životů s méně stresu a více radosti.

Tak pokud jste na pochybách, zda si dopřát masáže pravidelně, vřele vám to doporučuji. Tělo vám poděkuje, mysl vám poděkuje a já mám jednoho nového čtenáře, který má stejný názor na masáže jako já. Tak běžte a objednejte tu první!