Základní informace o masáži: proč a kdy jít

Možná se ptáte, proč by měl někdo chodit na masáže. Je to přece jen další položka ve vašem rozpočtu, kterou byste mohli věnovat na cokoliv jiného. Ale dovolte mi vám říct, že masáže jsou mnohem víc než jen luxusním potěšením. Masáže dokážou ulevit od bolesti, zlepšit krevní oběh, zvýšit pohyblivost těla a dokonce i zlepšit náladu. A kdy je ten nejlepší čas jít na masáž? Na to je těžké odpovědět, protože záleží na mnoha faktorech jako je váš zdravotní stav, životní styl atd.

Jaké existují typy masáží a pro koho jsou vhodné

Takových typů masáží je spousta - od relaxačních po léčebné. Relaxační masáže jsou skvělé pro lidi, kteří chtějí odpočinout a ulevit od stresu. Léčebné masáže pak pomáhají zmírnit potíže jako jsou třeba bolesti zad, hlavy, různé svalové napětí atd. Sportovní masáže pak pomáhají sportovcům, aby se regenerovali po vysoké fyzické námaze. Reflexní masáže, jako například reflexologie nohou, jsou relativně nové, ale stále oblíbenější. Takové masáže mohou pomoci zmírnit stres a zlepšit celkový zdravotní stav.

Tipy, jak vybrat ten správný typ masáže

Jaký typ masáže si vybrat? To je otázka, na kterou neexistuje jednoduchá odpověď. Nejlepší je se zamyslet nad tím, jaké máte potřeby. Jste-li například sportovec, asi nejvíce oceníte sportovní masáže. Pokud jste naopak vystresovaný z práce a potřebujete se zklidnit, asi byste měl sáhnout po nějaké z relaxačních masáží. A pokud trpíte nějakými konkrétními potížemi, určitě byste měl vybírat nějakou z léčebných masáží.

Kdy jít na masáž: podle toho, co cítíte

Kdy je ten nejlepší čas jít na masáž? To může být kdykoli během dne, kdy si myslíte, že by vám masáž mohla pomoci. Pokud jste například celý den vystresovaný z práce, tak by jistě nebylo špatné zajít si na večerní relaxační masáž. Pokud naopak trpíte bolestí svalů po náročné fyzické činnosti, asi by byla fajn nějaká regenerační masáž hned po této aktivitě. Zkrátka si vždy vyberte to nejlepší pro vás.

Tipy, jak maximálně využít masáže

Jak maximalizovat efekt masáže? Předně byste měl být v pohodě a relaxovat. Pokud budete celou dobu myslet na to, co vás čeká doma nebo v práci, nemůže masáž plně fungovat. Také je dobré jít na masáž nalačno, ale ne hladový. Není dobré jít na masáž hned po jídle. Dalším tipem je, abyste se nijak nespěchal, aby masér mohl v klidu masírovat vaše tělo.

Osobní historka: Moje první masáž

Ještě před pár lety jsem byla skeptická vůči masážím. Myslela jsem si, že je to jen zbytečná luxusní výdaj, kterého se lze klidně vzdát. Ale pak mě kamarádka přemluvila, abych s ní šla na masáž. Byla to relaxační masáž a byla jsem z ní nadšená. Po masáži jsem se cítila jako nová člověk. Byla jsem plná energie a úsměv mi nechtěl sundat z obličeje.

Po této zkušenosti se rozhodl jsem si udělat "zdravotní" dárek a začala chodit pravidelně na masáže. A musím říct, že jsem si masáže zamilovala. Dodávají mi energii, pomáhají mi lépe zvládat stres a celkově se cítím lépe.

Závěrečné myšlenky a rady pro následující den

Pokud jste nikdy předtím nešli na masáž, tak bych vám to určitě doporučila. Necháte-li se masírovat profesionálem, můžete z masáže získat mnohé benefity. Jen si vyberte ten správný typ masáže, který vám nejlépe vyhovuje, a vše si naplánujte tak, abyste z masáže získali co nejvíce.

Pamatujte, že masáže nejsou jen pro bohaté nebo známé osobnosti. Masáže jsou pro každého. Stačí si jen udělat čas a trochu investovat do svého zdraví a pohody.