Proč věnovat čas masáži obličeje?

Žiji ve světě, kde jsou krása a zdraví víc než kdy jindy prioritou. Není to jen o tom, mít hezký obličej - jde o pocit svěžesti, mladosti a sebevědomí. A co by mohlo být lepšího způsobu, jak toho dosáhnout, než pravidelná masáž obličeje? Petr (můj manžel, ať vám to nedochází pozdě) se vždycky směje, když mu řeknu, že je čas na má 'večerní rutinu'. No, možná to nebude tak zábavné, jak to vypadá, ale výsledky stojí za to, věřte mi!

Takže jak často byste měli provádět masáž obličeje? Obecná doporučení se pohybují od několika minut denně po několik hodin týdně. Ale ruku na srdce, kdo z nás má tolik času? Já rozhodně ne! Má tajná metoda, kterou jsem sestavila během let praxe a výzkumu, spočívá v kombinaci denních a týdenních sezení. Takže pojďme se do toho pustit.

Kde začít: Denní rutina masáže obličeje

OK, takže vaše denní rutina masáže obličeje by měla představovat jen malou část vašeho dne. Ale je to důležitá část! Já obvykle začínám svůj den s pětiminutovou masáží obličeje přímo po probuzení. To může zahrnovat něžné poklepávání, krouživé pohyby prsty kolem očí a pusy, a dokonce i jemné tahy po nosu a tvářích. Ano, možná to bude vypadat směšně pro každého, kdo vás bude sledovat, ale pamatujte, že krása vyžaduje oběť!

A tady přichází část, kdy Petr začne chichotat. Když jsem na konci své ranní rutiny, používám speciální krém na obličej a pak pokračuji v masáži obličeje dalších 5 minut pomocí malé masážní zařízení. Je to jako mít mini spa přímo v pohodlí mého domova! Ale nebojte se, není to nutné, pokud na to nemáte čas nebo nástroje, ruční masáž je také účinná.

Týdenní královský rituál: Prohloubená masáž obličeje

Pokud jste opravdu zapálení do péče o svůj obličej, budete chtít zavést i týdenní prohloubenou masáž obličeje. Toto je moment, kdy si vezmu víc času na to, abych své pokožce opravdu dopřála to, co potřebuje.

Začínám aplikací mých oblíbených esenciálních olejů na obličej a krk (jasmine a levandule jsou moje top volby!). Pak používám speciální masážní techniku zvanou "lymfatická drenáž", která pomáhá zbavovat mé pokožky toxinů a zlepšování průtoku krve. To vše je doprovázeno uvolňující hudbou a svíčkami - je to jako mít vlastní wellness centrum přímo v obýváku!

Na co si dát pozor při masáži obličeje?

Je důležité si uvědomit, že masáž obličeje, ačkoli je to skvělý způsob, jak pečovat o svou pokožku a zlepšit její vzhled, může také mít několik nevýhod, pokud je prováděna nesprávně. Za prvé, vždy se ujistěte, že vaše ruce jsou čisté, a že nepoužíváte příliš silný tlak. Příliš silné masírování může poškodit vaši pokožku a způsobit vrásky nebo dokonce modřiny.

Takže, jak často byste měli provádět masáž obličeje? Pokud mohu shrnout, doporučila bych začít s několika minutami denně, a pak postupně zvyšovat svou praxi podle potřeby. A nezapomeňte, i když je masáž obličeje úžasný návyk k udržení krásné pokožky, je také důležité věnovat pozornost i dalším aspektům péče o pleť - jako je správná hydratace, vyvážená strava a dostatek spánku. Takže se během své péče o pleť nenechte zaslepit jen jednou věcí a nezapomeňte na celkovou rovnováhu. Happy massaging!