Privátní sauna Santa Fé

Relaxovat a užít si klid můžete v soukromé finské sauně z cedrového dřeva. V teplotě okolo 90°C se vaše tělo uvolní, regeneruje a získává energii. V soukromí finské sauny ve wellness Santa Fé tak najdete zdravý a účinný způsob odpočinku.

Co je finská sauna?

Saunování je jednou z nejstarších regeneračních metod. V uzavřené místnosti s vysokou teplotou se z těla vyplavují škodlivé látky a dochází tak k jeho pročištění a uvolnění.

Finská sauna představuje klasickou formu sauny, která je založená na bázi teplého suchého vzduchu o teplotě mezi 60 – 120°C. Místnost finské sauny je vyrobena ze dřeva, jsou v ní umístěny dřevěné lavice a většinou se na kamnech nalézají kameny, které po polití vodou způsobí vlhčí vzduch.

Proces regenerace ve finské sauně spočívá ve střídání velmi teplého vzduchu s následných ochlazením studenou až ledovou vodou. Tento proces se několikrát opakuje. Při saunování se uvolňují unavené svaly a utváří si lepší imunitu.

Neexistuje přesně určená doba, kterou má člověk v sauně strávit. Vždy je důležité poslouchat své tělo a být v sauně jen tak dlouho, dokud je vám to příjemné. Principem saunování není vydržet v teplé místnosti co nejdéle, ale opakovat proces zahřívání a ochlazování.

Pět důvodů, proč navštívit finskou saunu

  • finská sauna detoxikuje organismus a uvolňuje unavené svalstvo
  • pobyt ve finské sauně posiluje imunitu
  • teplý vzduch v sauně pročistí dýchací cesty
  • během pocení v se z těla vylučuje i tuk, takže podporuje hubnutí
  • v chladném počasí zpříjemní náladu a povzbudí jak tělo tak mysl